لیموترش ، حلقه های خشک شده لیموترش ، گل محمدی ، بهارنارنج ، دارچین ، هل ، میخک ، چای سبز

دمنوش چای سبز و گل محمدی (محصول ارگانیک)

این محصول ارگانیک شامل ترکیبی از چای سبز و گل محمدی است.

در ادامه به بررسی ویژگی ها و خواص این دو محصول می پردازیم.

 

     بررسی چای سبز:

  طبع ملایم

طبع چای سرد بر خلاف تصور سرد نیست بلکه این چای طبعی ملایم دارد و برای افراد سرد مزاج می تواند گزینه ی مناسبی برای نوشیدن باشد و نوشیدن آن در فصول سرد سال به این افراد احساس گرمی می دهد.

 

  تقویت پوست بدن و چهره

چای سبز به خاطر مقدار زیاد آنتی اکسیدانی که در خود دارد از سرطان های پوستی جلوگیری کرده و از چروک پوست و پیری زود رس نیز پیشگیری می کند.

 

  کاهش وزن بدن

چای سبز به کاهش وزن ما کمک می کند اما لازم است که آن را با برنامه و منظم بنوشید.

بهترین دستور نوشیدن چای سبز برای لاغری ، نوشیدن یک فنجان آن ۲ ساعت بعد از هر وعده ی غذایی است بطوریکه در هر روز نباید بیشتر از ۳ یا ۴ فنجان از آن بنوشید.

 

  تذکر

این چای همانند چای سیاه کافئین دارد که این ماده باعث کاهش جذب آهن از ماده های غذایی می شود و مصرف بیش از حد آن به بدن ضرر وارد می کند.

پس طبق دستور گفته شده مصرف کنید تا از خواص آن بهره مند شوید و به ضررهای آن دچار نشوید.

 

     دیگر فواید چای سبز

از خاصیت های دیگر چای سبز می توانیم به تقویت استخوان ها ، مفاصل و دندان ها ، جلوگیری از آلزایمر، درمان بیماری های کبدی، جلوگیری از بالا رفتن فشار خون، درمان سرماخوردگی و اسهال و استفراغ نام ببریم.

همچنین چای سبز برای آرامش ذهن از تنش و رفع افسردگی و کسالت مفید است.

 

     بررسی گل محمدی

  خوشبو کردن دهان

بی شک خوشبویی گل محمدی یکی از ویژگی های زبان­زد آن است.

از گلبرگ های خشک شده آن در ماست و دوغ و برای تزیین خوراکی های مختلف یکی از عام ترین روش های استفاده ی آن است مورد استفاده قرار می گیرد.

این گل که طبعی گرم دارد در دورهمی­ها فضا را معطر می کند و با عطر خاصی که به افراد می دهد گفت و گویی آرام و دلنشین را هموار می سازد.

 

     دیگر خواص گل محمدی:

از خواص دیگر آن می توان به درمان سرفه های مزمن ، دردهای گوارشی ، درد های شکمی ، کم کردن سطح حساسیت بدن و تقویت پوست نام برد.

 

محصولات نافه