لیموترش ، حلقه های خشک شده لیموترش ، گل محمدی ، بهارنارنج ، دارچین ، هل ، میخک ، چای سبز

خاصیت دمنوش های گیاهی مختلف

دمنوش های گیاهی

دمنوش های گیاهی مفید و معجزه گری که به سادگی می توان در خانه آنها را تهیه کرد و از نوشیدن آنها و خواص بی شمارشان لذت برد. دمنوش ها یا همان چای گیاهی با گل ها، برگ ها، دانه ها، ریشه ها، ساقه ها و گلبرگ های بسیاری از گیاهان تهیه می شود.

انواع مختلف چای و دم نوش های گیاهی در صدها نوع مختلف ظاهر می شوند، برخی موارد رایج و برخی دیگر مبهم ترند، و بسته به ناحیه زندگی شما، انواع مختلفی از آنها در دسترستان خواهند بود.فواید سلامتی هر نوع چای گیاهی به ترکیب بندی آن بستگی دارد که در این بخش از سلامت نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

خواص دمنوش

فواید نوشیدن دم نوش های گیاهی:

نوشیدن دم نوش های گیاهی به شدت برای افرادی که می خواهند به طور طبیعی سلامتی خود را بهبود ببخشند، توصیه می شود.برخلاف قهوه و چای استاندارد (سیاه، سبز و غیره)، اغلب چای های گیاهی شامل کافئین نیستند.

بیشتر چای های گیاهی، انواعی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی دیگر را به بدن ارائه می دهند، اما این ویژگی ها به گیاهان و گل هایی که انتخاب می کنید، بستگی دارد.

دمنوش افزایش سیستم ایمنی بدن:

تحریک کننده های سیستم ایمنی، با آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها، به جلوگیری از عفونت، محافظت در برابر استرساکسیداتیو، و کاهش خطر بیماری مزمن کمک می کنند. دم نوش های مفید برای این مورد شامل زنجبیل و ریشه شیرین بیان است. 

دمنوش کاهش مشکلات خواب:

برخی از انواع چای ها قادر به تعادل سطوح انتقال دهنده عصبی، کاهش اضطراب و ترویج خواب از طریق اثرات آرام بخش هستند.بهترین دم نوش ها، برای مشکلات خواب شامل سنبل الطیب، ریشه کاوا، بابونه و اسطوخدوس است.

ویژگی های ضد درد دمنوش:

تسکین درد برای افرادی که از ناراحتی مزمن یا بیماری، جراحی و یا جراحت رنج می برند، حیاتی است.دم نوش های گیاهی ضد درد عبارتند از:فلفل شیرین، ترنج، بابونه، اوکالیپتوس، و انواع مختلفی از چای ریشه کاوا است.

دمنوش با ویژگی های ضد التهابی:

کاهش التهاب می تواند به همه چیز از درد معده و روده و ورم مفاصل تا سردرد و بواسیر کمک کند.دم نوش های گیاهی مثلنعناع، زنجبیل، زرد چوبه و اکالیپتوس برای مشکلات التهابی عالی هستند. 

دمنوش تسکین اضطراب و تنش:

کاهش استرس و اضطراب می تواند باعث تسکین افسردگی، افزایش انرژی و کاهش شیوع التهاب و بیماری های مزمن در بدن می شود.دم نوش هایی که این عملکرد را دارند، عبارتند از:ریشه کاوا، سنبل الطیب، بابونه 

دمنوش پیش گیری از بیماری های مزمن:

خواص آنتی اکسیدانی می تواند به حذف رادیکال های آزاد و جلوگیری از استرس اکسیداتیو در بدن کمک کند که خطر ابتلا به سرطان و بیماری های مزمن را کاهش می دهد.دم نوش های گیاهی که غنی از آنتی اکسیدان ها هستند، عبارتند از:نعناع، رویبوس، آویشن و گزنه.

دمنوش کمک کننده به هضم:

اسهال، گرفتگی شکم، نفخ، تهوع، استفراغ و یبوست را می توان با انواع مختلف دم نوش بابونه، دارچین، نعناع و زنجبیل از بین برد. 

دمنوش بهبود سلامت مغز:

جلوگیری از استرس اکسیداتیو در مغز، و افزایش تمرکز را می توان با دم نوش های میوه گل رز، زنجبیل، نعنا، رویبوس و چای قاصدک را به دست آورد. 

 

ادامه دارد….

 

محصولات نافه